• SK CZ

 • Množstvo: 0 Celkom: 0 €
 • Späť

  Káva Caffé MOLINARI

  Pridal: Počet zobrazení: 2383

  Prinášame Vám špičku medzi kávami. Káva Caffé Molinari je z oblasti Talianskej Modeny....

  Káva Caffé MOLINARI

  Obchodná spoločnosť "Giuseppe Molinari ", úspešná v potravinárskom sektore, bola založená v roku 1804 a stala sa dodávateľom do domu Savoia v roku 1880 pod názvom "Ditta Fratelli Molinari ".  Molinari balzamický ocot začal získavať prestíž a dostal v tomto období niekoľko medzinárodných ocenení.

  V nadväznosti v roku 1911 otvára kaviarne aj v iných mestách ("Florian" v Benátkach alebo "Caffé Greco " v Ríme), rodina ďalej otvára "Bar Molinari", ktorý sa stal miestom stretnutia pre celé mesto a miesto stretnutia umelcov a intelektuálov, v srdci Modeny.
  V roku 1944, zakladateľ Giuseppe a jeho synovia Alberto a Emilio začali pražiť kávu na Via Rismondo v strede historického centra. Vzhľadom k úspešnej podnikateľskej činnosti v pražení kávy rástli,  a tak sa presťahovali cez Modonella až nakoniec zakotvili na Via Fanti, kde spoločnosť zmenila svoju obchodnú štruktúru, a stali sa " Caffè Molinari SpA "

  Diskusia

  (0 komentárov)
  Žiadne komentáre
  Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

  Prihlásenie

  Táto stránka používa cookies. Viac info