• SK CZ

 • Množstvo: 0 Celkom: 0 €
 • Späť

  Mýty o káve...čo hovoria svetoví vedci

  Pridané: 20.09.2017 14:30:00 Počet zobrazení: 1928

  20 September 2017

  Mýty o káve...čo hovoria svetoví vedci

  Mýty o káve...čo hovoria svetoví vedci

  Aj vy patríte ku kávovým labužníkom a neviete si bez šálky tohto lahodného nápoja predstaviť ani jeden deň? Názory na jej pitie - nepitie sa časom menia a rôznia. Prečítajte si  výsledky štúdií a názorov z rôznych kútov sveta. Rozhodnutie či piť či nepiť už necháme na Vás.

  A . Zvyšuje cholesterol - SPORNÉ

  Tvrdenie o zvyšovaní cholesterolu je pravdivé, ale iba za istých podmienok. Závisí od spôsobu prípravy kávy. Filtrovaná a rozpustná káva už totiž neobsahuje veľa látok zvyšujúcich cholesterol (kafestol a kahweol). Cez horúcu vodu sa síce uvoľňujú, ale filter ich zadrží. Ale veľa neprefiltrovanej kávy môže zvýšiť obraz cholesterolu. Podľa holandskej štúdie až o 10 %

  B . Udržuje nás mladými - SPORNÉ

  Izraelskí vedci  tvrdia, že kofeín v malých dávkach skracuje život. Iné štúdie však dokazujú, že káva obsahuje antioxidanty zachytávajúce voľné radikály, ktoré zodpovedajú za proces starnutia.

  C . Pomáha v boji proti celulitíde - SPORNÉ

  iste ste už počuli o kávovej masáži a peelingu. Aj mnohé topmodelky ako napríklad Naomi Campbell nedajú dopustiť na masáže s kávovou usadeninou. Nanesený kofeín posilňuje prekrvenie, ale zázračná zbraň proti celulitíde to určite nie je. Aj keď o výsledku je možné diskutovať, nenechajte si ujsť tento príjemný zážitok.

  D . Zbavuje telo vody - SPORNÉ

  Kofeín síce krátkodobo zvyšuje funkciu obličiek a pôsobí močopudne, napriek tomu je podľa nemeckých odborníkov rozdiel medzi kávičkármi a nekávičkármi len 3 % vody. Preto pohár vody ktorý dotanete k dobrému espressu radšej vypite.

  E . Škodí počas tehotenstva - SPORNÉ

  Môže to byť z časti pravda. Podľa nemeckej spoločnosti pre výživu ak žena vypije do 3 šálok kávy denne, nemá to vplyv na nenarodené dieťa. To je dovolené aj pre dojčiace mamičky. Škodlivosť závisí aj od toho, či mamička pije 100 % arabiku, ktorá obsahuje minimálne množstvo kofeínu alebo zmes, kde môže byť obsah kofeínu vyšší.

  F . Škodí srdcu -  LOŽ

  Práve naopak! 2 - 4 šálky kávy denne znižujú riziko ochorenia srdca až do 20 %. Toto zistila štúdia na University Medical Centers v Utrechte.

  G . Spôsobuje impotenciu - LOŽ

  Brazílski vedci dokázali, že kávičkári disponujú pohyblivejšími a kvalitnejšími spermiami ako nekávičkári. A podľa štúdie z Univerzity Michigan majú milovníci kávy aj viac sexu.

  H . Udržuje našu bdelosť a pozornosť a chráni pred demenciou - PRAVDA

  Káva udržuje náš mozog fit. Zvyšuje prekrvenie mozgu, schopnosť reagovať a prijímať pripomienky. Podľa jednej americkej štúdie chráni aj pred demenciou.

  I. Znižuje riziko cukrovky - PRAVDA

  Týka sa to najmä rozšírenej cukrovky typu 2 - (starecký diabetes). Viacero štúdií z USA, Japonska a Nemecka ukazuje, že kto denne vypije viac ako 4 šálky kávy, znižuje riziko diabetu takmer o štvrtinu.

  J . Káva je dobrá pre pečeň - PRAVDA

  Podľa štúdie z Fínska, kto vypije denne 2 alebo 3 šálky minimalizuje riziko zápalu pečene spôsobené alkoholom o 40 %. Pri 4 a viacerých šálkach je to až o 80 %.

  K . Chráni pred rakovinou - PRAVDA

  Avšak pozor, nie pri všetkých druhoch. Podľa štúdie znižuje neprefiltrovaná káva riziko rakoviny vaječníkov, pečene a obličiek. Zodpovedné za to by mali byť látky v káve kafestol a kahweol, ktoré pôsobia proti tumorom.

  L . Káva pred športom pomáha pri chudnutí - PRAVDA

  Kofeín podporuje látkovú výmenu, spálite viac kalórií. Jedna šálka kávy pred športom predchádza bolestiam svalov a zvyšuje výdrž.

  M . Chráni pred žlčníkovými kameňmi - PRAVDA

  Kto pravidelne pije kávu, zriedkavo sa mu vytvoria žlčníkové kamene. Preukazuje to dlhoročná štúdia, ktorú podstúpilo viac ako 80 000 žien. Pri 4 šálkach kávy denne sa znižuje riziko o 25 %.

   

   

   

  Diskusia

  (0 komentárov)
  Žiadne komentáre
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Prihlásenie

  Táto stránka používa cookies. Viac info

  aktuálne podmienky dodania

  Vážení zákazníci, vážime si každú vašu návštevu na našom e-shope.
  AKTUÁLNE OTVÁRACIE HODINY.

  Objednávky vybavujeme momentálne cez kuriérov priamo na akúkoľvek adresu na Slovensku od 19,99 eur s DPH ZADARMO a osobne na Mýtnej 15 v Bratislave. 

  V prípade urgentných požiadaviek :) nás kľudne kontaktujte na náš email ekaviaren@ekaviaren.sk

  Ďakujeme za Vašu priazeň a objednávky.

  PRAJEME VÁM POKOJNÉ PREŽITIE VIANOČNÝCH SVIATKOV.

   

  Dočasne sme pozastavili:
  • doručovanie do 3 hodín v rámci Bratislavy

  Kolektív ekaviaren.sk :-)