Panel používateľa
TOP 10 najdrahších káv na svete

TOP 10 najdrahších káv na svete

Pridané: 26.07.2017 16:30:00 Počet zobrazení: 2202

TOP 10 najdrahších káv na svete

Patrí Vaša obľúbená káva medzi TOP 10 najdrahších káv na svete?

Ak sa pokladáte za veľkého milovníka kávy a neviete si predstaviť svoj deň bez voňavej šálky kávy, tak by ste asi mali vedieť niečo o najdrahších druhoch kávy. V súčasnej dobe je káva k dispozícii v mnohých rôznych variantoch s rozdielmi v kvalite, chuti a vôni. Avšak tieto vlastnosti nie sú jediné, v čom sa jednotlivé druhy kávy od seba odlišujú. Je to aj cena, ktorú musíte zaplatiť, aby ste si ju mohli vychutnať.
Ak ste si mysleli, že vaša súčasná značka kávy je už drahá, tak sa zamyslite znova, pretože cena najlacnejšej z nižšie uvedených začína na 24 dolároch za libru. Tu je výber 10 najdrahších káv na svete.

10. Káva Yauco Selecto AA (Puerto Rico) – $24/lb.

V Puerto Rico Yauco sa pestuje vynikajúca káva Yauco Selecto AA v hodnote 24 dolárov za libru (18 EUR/450 g). Jej mierna, ale lahodná chuť je niečo, do čoho sa tí najväčší milovníci kávy z celého sveta zbláznia. Jej popularita sa zvýšila aj tým, že si ju už môžu vychutnať aj ľudia, ktorí žijú inde ako len Portoriku.

9. Starbucks Rwanda Blue Bourbon (Gatare/Karengera, Rwanda) – $24/lb.

Starbucks Rwanda Blue Bourbon je druh kávových zŕn, ktoré možno nájsť v Gatare a Karengare vo Rwande. Pestovanie kávovníka Blue Bourbon patrí v súčasnosti medzi hlavné produkty rastlinnej výroby Rwandy. Nie je až taká drahá ako iné typy kávy uvedených v tomto zozname, jej cena sa pohybuje okolo 24 dolárov za libru (18 EUR/450 g).

8. Hawaiian Kona Coffee (Hawaii) – $34/lb.

Hawaiian Kona Cofee je názov pre komerčnú kávu pestovanú a kultivovanú na Mauna Loa a Hualalai svahoch, konkrétne v okresoch južnej a severnej Koni na ostrove Havaj. Len káva pochádzajúca z týchto oblastí sa môže označovať ako „Kona". Havajská Kona káva je známa pre svoju upokojujúcu chuť, ktorú si môžete vychutnať za 34 dolárov za libru (26 EUR/450 g).

7. Los Planes (Citala, El Salvador) – $40/lb.

Los Planes je druh kávy pestovanej v Citale v El Salvadore. V roku 2006 získala v Cup of Excellence druhé miesto, pričom na prvom mieste bola káva El Injerto. Za 40 dolárov za libru (31 EUR/450 g) je celkom drahá, ale je to určite niečo, čo môže zmeniť váš pohľad na to, aká by mala byť dobrá káva.

6. Blue Mountain (Wallenford Estate, Jamaica) – $49/lb.

Už zo samotného názvu kávy Jamaica Blue Mountain je zrejmé, že sa pestuje v jamajských Modrých vrchoch. Najlepšie produkty tohto konkrétneho druhu kávy sú známe pre ich nie prílišnú horkosť a miernu chuť. V posledných desaťročiach si táto káva vytvorila dobré meno, čo malo za následok, že sa stala jednou z najvyhľadávanejších, ale zároveň aj najdrahších káv na svete. Viac ako 80 percent tejto kávy sa vyváža do Japonska. Ak môžete minúť 49 dolárov (38 EUR/450 g), presvedčíte sa, že Blue Mountain sa oplatilo skúsiť.Túto kávu môžete nájsť aj v našom e-shope, v produkcii Molinari Caffe.

5. Fazenda Santa Ines (Minas Gerais, Brazil) – $50/lb.

Za cenu 50 dolárov za libru (39 EUR/450 g) je káva Fazenda Santa Ines jedným z najdrahších kávových produktov na svete. Ide o produkt z Brazílie, najmä z Minas Geraiz, kde sa pestuje a kultivuje. Jej výroba na farme vo Frazenda Santa Ines je celkom pôsobivá, prebieha totiž tradičným spôsobom rovnako ako jej pestovanie. Automatizovaný proces nie je vôbec zapojený. Pri otázke ako káva chutí, ľudia automaticky odpovedajú, že im pripomína sladkú chuť plodov a karamelu.

4. El Injerto (Huehuetenango, Guatemala) – $50/lb.

Káva El Injerto pochádza z územia Huehuetenango v Guatemale. V roku 2006 získala v Cup of Excellence prvé miesto. Aj keď jej patrí len štvrté miesto v tomto zozname, môžete si ju kúpiť minimálne za 50 dolárov za libru (39 EUR/450 g).

3. St. Helena Coffee Company's Island (St. Helena) – $79/lb.

Ostrov Saint Helena Island, ktorý sa nachádza asi 1 200 kilometrov od pobrežia Afriky je miesto, kde sa pestuje káva St. Helena. Za popularitu vďačí Napoleonovi Bonaparte, ktorý jej semienka zasial práve na tomto ostrove. Ak si môžete dovoliť minúť 79 dolárov za libru (61 EUR/450 g), potom určite choďte do toho a kávu St. Helena ochutnajte.

2. Hacienda La Esmeralda (Boquete, Panama) – $104/lb.

Káva Hacienda La Esmeralda sa pestuje najmä v Boquete v Paname. Ľudia z celého sveta si tento typ kávy zamilovali vďaka jej jedinečnej chuti. Väčšinou sa pestuje v tieni starých stromov guava. Ak chcete vyskúšať kávu Hacienda La Esmeralda buďte pripravení zaplatiť 104 dolárov za libru (80 EUR/450 g).

1. Káva Luwak (Indonesia) – $160/lb. – 124 EUR/450 g.

Káva Luwak známa aj ako cibetková káva si zaslúžila prvé miesto v tomto zozname desiatich najdrahších káv sveta a to nielen vďaka svojej extrémne vysokej cene, ale aj kvôli jej neobvyklým výrobným prostriedkom. Tento konkrétny typ kávy sa vyrába z kávových zŕn, ktoré skonzumuje a následne vylúči zviera nazývané Luwak. Práve jemu vďačí káva za jedinečnú chuť, ktorú jedni označujú ako mierne korenistú s príchuťou karamelu a čokolády, iní zase ako likér z divého korenia a pomarančovej marmelády s chuťou rebarbory. Táto extrémne drahá káva, ktorá stojí 160 dolárov za libru si získala mimoriadnu popularitu po celom svete. V Spojených štátoch nájdete mnoho obchodov s touto kávou. Prvýkrát sa tento výnimočný nápoj, na ktorom si pochutnávajú najmä fajnšmekri, dostal na trh vďaka rodine z Jakarty koncom 19. storočia.

Našli ste v zozname tú Vašu? Alebo ste získali inšpiráciu vyskúšať niečo nové a spoznať nové chute? Napíšte nám Vaše názory a odporúčania, budú nám inšpiráciou ako Vám spríjemniť dni :-)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

aktuálne podmienky dodania

aktuálne podmienky dodania

Vážení zákazníci, vážime si každú vašu návštevu na našom e-shope.

Blížia sa najkrajšie sviatočné dni roka a opäť sme sa dostali do situácie, keď nám aktuálne epidemiologické opatrenia obmedzili nákupy na prevádzkach. Z tohto dôvodu aj naša prevádzka na Mýtnej 15 v Bratislave funguje v režime výdajného e-shopového miesta.

Keďže život, výrobu a prepravu na celom svete ovplyvňuje covidová situácia, môže sa stať, že sa dodanie Vami objednaného tovaru predľži. V prípade. že si objednáte tovar a nebude už skladom, budeme Vás o danej situácii neodkladne informovať. 

V prípade, že si želáte mať tovar pod vianočným stromčekom, objednávajte tovar čo najskôr - posledný dátum na odoslanie so zaručeným dodaním je 17.12.2021

Súčasné podmienky sú nasledovné :

Osobný odber máte na prevádzke zadarmo , v pracovné dni od 9.oo hod do 17.oo hodiny.

Objednávky posielame aj  cez kuriérov , poštu a na DEPO odberné miesta podľa Vášho výberu.

Stále môžete využiť aj dopravu ZADARMO pri nákupe od 29,99 eur s DPH. 

V prípade urgentných požiadaviek :) nás kľudne kontaktujte na náš email : ekaviaren@ekaviaren.sk

Ďakujeme za Vašu priazeň a objednávky. 

Kolektív ekaviaren.sk :-)