• SK CZ

 • Množstvo: 0 Celkom: 0 €
 • Galliano Caffé

  Galliano Caffé Miscela Top zrno 1000 g

  • Cena: 27 € s DPH
  quatro kalkulačka

  Výrobca: Galliano caffé

  Galliano Caffé Miscela Top zrno 1000 g

  Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

  Vaše hodnotenie:

  Galliano Caffé Miscela Top zrno 1000 g

  80 % Arabika a 20 % Robusta

  Káva prémiovej kvality zložená z jemných zrn arabiky a robusty vo vyváženom pomere 80 % ku 20 %.

  Je charakteristická intenzívnou dlho pretrvávajúcou vôňou a zamatovou chuťou s príjemnými tónmi lieskových orechov a ovocia.

  Hmotnosť : 1000 g 

  Príbeh kávy Galliano sa začal písať v roku 1965, kedy chlapec menom Renzo začínal pomáhať s prácou svojmu otcovi Galliano Bungo v rodinnej pizzerii. Práve tu objavuje Renzo svoju lásku ku káve a začína prenikať do tajov jej prípravy. Po niekoľkých rokoch práce v rodinnom podniku otvára Renzo špecializovaný obchod s kávou v Benátkach. V tej dobe tiež kupuje svoju prvú pražiareň a doma v garáži praží a mieša svoje prvé kávové zmesi. Ako inak by mohol pomenovať svoju kávu než v mene svojho otca, ktorý pred nedávnom zomrel. Tak sa zrodila káva Galliano.

  Okrem Renzoveho vlastného obchodu si káva Galliano začala postupne získavať stále väčšiu obľubu v baroch, reštauráciách a u maloobchodníkov v oblasti medzi Benátkami a TREVISO. Garáž zariadená na pražiareň už dávno prestala byť dostačujúca. Aj keď postupom času prechádzala niekoľkými prestavbami, v roku 1992 sa firma presťahovala do novo vystavaných priestorov. V tých sa káva Galliano praží dodnes, podľa pôvodných postupov vo všetkých krokoch prípravy.

  Znalosti získané rokmi výberu kávových zŕn, praženie aj miešanie zmesí postupne Renzo odovzdáva svojmu synovi Luca Bugno. Ten je vlastníkom Coffee Galliano SNC dodnes. Stále pokračuje v pražení kávy tak, ako ho to naučil otec. S vášňou a zmyslom pre detail na rodinnú tradíciu rozširuje každým rokom výrobu. Napriek tomu dbá na to, aby sa z kávy Galliano nevytratila pôvodná rodinná tradíca.

  Káva Galliano v poslednej dekáde expandovala z talianskeho trhu do ďalších krajín Európy. Každým dňom si získava stále viac priaznivcov v Rakúsku, Nemecku, Anglicku, Bosne, Poľsku, Švédsku, Česku, Litve, Grécku a vďaka nám aj u nás na Slovensku.

  Nový komentár

  * (Povinné)

  Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

  Prihlásenie

  Táto stránka používa cookies. Viac info