Panel používateľa
QUICKMILL E61 FLOW CONTROL DEVICE

QUICKMILL E61 FLOW CONTROL DEVICE

Hodnotenie

5/5 (3x)

QUICKMILL E61 FLOW CONTROL DEVICE

219,90 € s DPH

quatro kalkulačka

Import kód: KIT0995RFLC

Výrobca: QuickMILL

QUICKMILL E61 FLOW CONTROL DEVICE

Pomocou zariadenia na riadenie prietoku hlavy kávovarov Quick Mill E61 môžete manuálne nastaviť svoje extrakcie nastavením prietoku z uzavretej polohy (0 barov) na plný tlak čerpadla, zvyčajne 9 barov.

Zariadenie na reguláciu prietoku sa môže inštalovať do strojov, ktoré sú vybavené štandardnými hlavicami E61. Len s niekoľkými nástrojmi bude váš kávovar schopný meniť množstvo prietoku pomocou ihlového ventilu z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je teraz nainštalovaný v skupine E61. Tento ihlový ventil je hlavnou pracovnou zložkou, ktorá umožňuje používateľovi meniť prietok vody do vašej kávy, kde budete mať úplnú kontrolu nad saturáciou a extrakciou všetkého, čo máte radi na svojom espresse!

INŠTALÁCIA PRIETOKU OVLÁDANIA E61
Súprava na kontrolu prietoku Quick Mill vám poskytuje všetky potrebné kusy, ktoré musíte nainštalovať do svojej existujúcej hlavy kávovaru E61. Nainštaluje sa na prednú časť hlavy kávovaru pomocou niekoľkých potrebných nástrojov:

- teflónová páska
- ochranná páska
- 5 mm imbusový kľúč
- 12 "nastaviteľný nástrčný kľúč

V prípade, že máte všetky potrebné nástroje, v inštalácii pokračujte podľa nasledovných krokov :

1. Zabalte hornú časť hlavy výtoku kávy ochrannou páskou, aby ste zabránili jej poškodeniu a uvolnite ju pomocou 12 "nastaviteľného nástrčného kľúča.

2. Uvoľnite maticu v hornej časti hlavy výtoku pomocou nastaviteľného kľúča.

3. Odstráňte maticu z vrchu výtoku spolu s teflónovou podložkou a odložte stranou.

4. Chyťte nový uzáver hlavy, ktorý sa dodáva so súpravou na kontrolu prietoku Quick Mill E61, a odskrutkujte čierny gombík. Pred vložením uzáveru do hornej časti hlavy odstráňte páčku a viečko.

5. Vymeňte teflónové tesnenie, ktoré bolo odstránené v treťom kroku, za nové tesnenie, ktoré bolo súčasťou súpravy na kontrolu prietoku. Nainštalujte novú maticu uzáverz hlavy a utiahnite ju.

6. Rukou otočte stĺpik, ktorý bol odkrytý po odstránení čierneho gombíka, a zaklapnite ho v smere hodinových ručičiek, až kým nebude pevne dotiahnutý. Toto zaisťuje, že ihlový ventil je v tejto polohe úplne zatvorený alebo „vypnutý", ako na to odkazujeme.

7. Keď je ventil v zatvorenej polohe, nasaďte viečko s čiernym gombíkom pripevneným späť na stĺpik, ktorý ste práve dotiahli. Po umiestnení na stĺpik utiahnite čierny gombík. Tým sa zachová poloha uzáveru tak, aby ste začali nastavovať prietok uzáveru z koncovej polohy.

8. Pomocou 5 mm imbusového kľúča odskrutkujte imbusovú skrutku v strede prednej časti hlavy výtoku E61.

9. Odstráňte teflónové tesnenie a namontujte ho na zadnú stranu meradla.

10. Omotajte teflónovú pásku okolo závitu pod teflónovým tesnením niekoľkokrát a rukou utiahnite manometer na prednej strane hlavy, aby ste ho zaistili na svojom mieste.

11. Omotajte ochrannú pásku okolo odstrekového ventilu a pomocou kľúča ho uvoľnizte a odstráňte.

12. Vyberte pôvodnú pružinu a vymeňte pružinu varného ventilu, ktorá obklopuje preinfúzny ventil, za pružinu, ktorá bola súčasťou súpravy na kontrolu prietoku hlavy E61.

13. Po výmene pružiny varného ventilu okolo predinfúzneho ventilu a jeho vložení späť do výtokovej hubice dotiahnite výtokovú hubicu späť do spodnej časti skupiny E61, odstráňte ochrannú pásku a ste pripravení na spustenie vášho kávovaru espresso :-)

Na jednoduchšiu montáž odporúčame pustiť si inštruktážne video.

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

aktuálne podmienky dodania

aktuálne podmienky dodania

Vážení zákazníci, vážime si každú vašu návštevu na našom e-shope.

Blížia sa najkrajšie sviatočné dni roka a opäť sme sa dostali do situácie, keď nám aktuálne epidemiologické opatrenia obmedzili nákupy na prevádzkach. Z tohto dôvodu aj naša prevádzka na Mýtnej 15 v Bratislave funguje v režime výdajného e-shopového miesta.

Keďže život, výrobu a prepravu na celom svete ovplyvňuje covidová situácia, môže sa stať, že sa dodanie Vami objednaného tovaru predľži. V prípade. že si objednáte tovar a nebude už skladom, budeme Vás o danej situácii neodkladne informovať. 

V prípade, že si želáte mať tovar pod vianočným stromčekom, objednávajte tovar čo najskôr - posledný dátum na odoslanie so zaručeným dodaním je 17.12.2021

Súčasné podmienky sú nasledovné :

Osobný odber máte na prevádzke zadarmo , v pracovné dni od 9.oo hod do 17.oo hodiny.

Objednávky posielame aj  cez kuriérov , poštu a na DEPO odberné miesta podľa Vášho výberu.

Stále môžete využiť aj dopravu ZADARMO pri nákupe od 29,99 eur s DPH. 

V prípade urgentných požiadaviek :) nás kľudne kontaktujte na náš email : ekaviaren@ekaviaren.sk

Ďakujeme za Vašu priazeň a objednávky. 

Kolektív ekaviaren.sk :-)